ŠKOLNÍ VÝLET - ZOO JIHLAVA

12.05.2019

Dne 7. května jsme se vypravili na školní výlet do ZOO Jihlava. Sraz jsme měli v Čáslavi na vlakovém nádraží. Nedočkavě jsme čekali na příjezd rychlíku, který nás měl po sedmé hodině dovézt do Havlíčkova Brodu, kde jsme přesedali na vlak do Jihlavy. Cesta nám příjemně ubíhala, těšili jsme se, co uvidíme a zažijeme. V Jihlavě jsme si cestu za zvířátky zkrátili ještě trolejbusem (nutno říct, že pro mnohé to byla zcela nová zkušenost :) ) Po svačince jsme, rozděleni do skupinek, vyrazili na prohlídku zoologické zahrady. Trasa po areálu byla posetá interaktivními úkoly. Při jejich plnění jsme se dozvěděli řadu nových informací a mohli více obdivovat pro nás známá i neznámá zvířata. Mezi nejhezčí zážitky se zapsalo také řádění na hřišti, nejlepší byl vysoký tobogán ;), ve výběhu s kozičkami, od kterých se nám vůbec nechtělo,  a prolézání Noemovy archy. Nezbytností pochopitelně také bylo utratit kapesné. To se nám k velké radosti všech výletníků povedlo v místním obchůdku. V podvečer jsme se vrátili do Čáslavi plní zážitků nejen ze ZOO, ale i z cest dopravními prostředky. Děkujeme všem maminkám, které s námi a dětmi strávily krásný slunný den. Foto z výletu najdete tady.