PROSINEC U NÁS

22.12.2018

Stalo se již tradicí, že je závěrečný měsíc kalendářního roku protkán akcemi, jejichž hlavním úkolem je sbližovat lidi a navozovat tu pravou předvánoční atmosféru. Tentokrát jsme začali hned 1. prosince rozsvěcením vánočního stromečku uprostřed obce. Příjemným zpestřením byl vánoční jarmark a mikulášská nadílka. (foto na stránkách obce) O pět dní později jsme vyrazili do nedaleké Starkoče ozdobit soutěžní vánoční stromeček v tamějším kostelíku. (foto zde) Navštívil nás také pan Sníh a jeho kratičkou návštěvu jsme si o přestávce dokázali pořádně užít. (foto tady) Ve středu 19. prosince se část školy proměnila v pekárnu a cukrárnu - peklo se vánoční cukroví. Netrvalo dlouho a škola voněla pěti druhy. Jejich ochutnávka na sebe nenechala dlouho čekat. V odpoledních hodinách přišli také rodiče a prarodiče a společnými silami se pustili do tvorby betlému ze slaného těsta. Společně strávené chvíle jsme zakončili příjemným posezením u čaje, kávy a kakaa s cukrovím. (foto tu) Poslední předvánoční školní den byl opravdu nabitý - hned ráno jsme navštívili místní firmy, společnosti, podniky, prostě ty, se kterými celý rok spolupracujeme, s koledou a dárečky. Pak nás navštívil školní Ježíšek, to bylo radosti :) (foto tady). Den a vlastně poslední společně strávené chvíle v tomto roce jsme zakončili bezmála hodinovým pásmem koled v kostele sv. Václava v Bílém Podolí. (foto brzy)