Okénko do druhé třídy aneb březen nás bavil

Birthday party

Přesně v polovině měsíce vyrazili třeťáci a čtvrťáci vysvátkovaní, s dobrou náladou a mnozí s dárky. Do školy se obzvlášť těšili. V anglickém jazyce zrovna probírali téma Narozeniny a na tento den byla přichystaná Birthday party. Pilo se, jedlo, zpívalo a došlo i na hry nebo tance. Prostě narozeninová oslava jak má být a vůbec nikomu nevadilo, že musel mluvit anglicky. Well done, teacher. :) fotky najdete tady Tentokrát se můžete podívat i na krátká videa 1 a 2.

V knihovně

V rámci tematického vyučování a podpory čtenářství byl před staršími žáky naší školy velký úkol - srovnat knihy ve školní knihovně. Kromě toho, že si procvičili abecedu, seznámili se s některými knihami a mnohé to inspirovalo k přečtení vybrané knížky. fotografie tady

Dramatizace

Snaha o zatraktivnění čtení nás přivedla k dramatizaci. Žáci druhého, třetího a čtvrtého ročníku postupně nacvičili dvě pohádky a představili ostatním spolužákům. Někteří si dokonce připravili kostýmy a potřebné kuriozity. Na počátky jejich herecké kariéry se můžete podívat na fotografiích tady nebo na videích zde nebo tu.