KONEC ŘÍJNA U NÁS

04.11.2019

I u nás byly podzimní poprázdninové dny ve znamení Halloweenu. Na čtvrteční dopoledne bylo připraveno tematické vyučování s názvem Halloween a Dušičky. Žáci si prostřednictvím rozličných úkolů ověřovali znalosti o zmíněných svátcích, dozvídali se nové informace o původu, znacích a zajímavostech. Výstupem pro každého byla naučná kniha ve tvaru dýně. Ještě týž den se spoustu dětí ze školy, školky, obce i blízkého okolí převléklo do kostýmu a vyrazilo s rodiči na druhé Halloweenské dýňování. Společně dlabali dýně, opékali buřty a trochu tančili. Pozorování noční oblohy speciálním dalekohledem sice překazily mraky, ale návštěvníci mohli obdivovat alespoň detaily samotného vrcholu podolského kostela. Společně strávené chvíle zakončil nádherný ohňostroj, který zajistila obec a odpálit ho přišel pan starosta a s místostarostou. Odchodem menších dětí a rodičů strašidelný rej rozhodně neskončil. Školáci zůstali v útrobách školy a těšili se na společné nocování ve třídách. Dřív než ulehli do spacáků, museli projít zkouškou v podobě stezky odvahy. Všichni malí i velcí hrdinové úkol bez následků zvládli. :) Po velmi krátké noci bylo jasné, že nikomu učení moc nepůjde. Zahájili jsme tedy výrobu vánočních dárečků na chystaný jarmark.
Na závěr jedna soukromá zpráva :)
Při pohledu na svačinky školáků jsem se domnívala, že chléb rozhodně nepatří mezi vyhledávané pochutiny. Dnes mě však šestnáctka nocležníků vyvedla z omylu! Na snídani a svačinu spořádali DVA BOCHNÍKY s máslem či marmeládou! Nevěřila jsem svým očím, když do sebe trio kamarádů soukalo třetí krajíc :D DÍKY VŠEM, BYLO TO ZASE PRIMA. SŠ foto najdete zde